FOTELIK PIONIZUJĄCY BAFFIN

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY I NALEŻY ZAWSZE UŻYWAĆ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA

  Dla kogo przeznaczony jest BAFFIN automatic?

   BAFFIN automatic jest wielofunkcyjny - fotelik i pionizator w jednym urządzeniu. Funkcja pionizująca jest sterowana elektrycznie i nie wymaga podnoszenia pacjenta przez opiekuna czy fizjoterapeutę. Płynność przechodzenia jednej funkcji w inną zapewnia pacjentowi wygodną i bezpieczną pozycję a opiekunom i fizjoterapeutom ułatwia pracę z pacjentem. Funkcja pionizatora zachowuje ustawienia oparcia pleców charakterystyczne dla fotelika. Przeznaczony dla dzieci do 12 lat (od 80 do 135 cm wzrostu) z wadami postawy, dysfunkcją i niedowładem lub porażeniem mięśni. Doskonale sprawdza się u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, dystrofią mięśniową, w porażeniach różnego pochodzenia, tetra i paraplegiach a także u dzieci mających zaburzenia prawidłowej postawy ciała.Wskazania do stosowania:

   Może być wykorzystywany leczniczo i profilaktycznie, zapobiegając konsekwencjom chorób dziecięcych - wadom postawy i związanym z tym nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu. Innowacyjną cechą i zadaniem urządzenia jest bierna korekcja postawy dziecka w pozycji siedzącej. Funkcja fotelika pozwala w optymalnej pozycji ustawić kręgosłup i miednicę dziecka. Prawidłowa postawa poprawia jakość życia. Dzięki pionizacji lepiej funkcjonują trzy podstawowe układy: oddechowy, krążenia i trawienny.

   Konstrukcja urządzenia, po właściwym ustawieniu, stara się odtworzyć fizjologiczne krzywizny kręgosłupa. Doskonale koryguje w sposób płynny skoliozy, a także przywraca w sposób bierny prawidłowe ustawienie kifozy i lordozy kręgosłupa. Regulacja ustawienia miednicy koryguje ustawienie kręgosłupa, co wymusza korekcje całego ciała pacjenta. Możliwość płynnej regulacji obciążenia pośladków ma doskonałe działanie przeciwodleżynowe, w mniejszym stopniu podrażnia skórę nawet przy długim siedzeniu.

   Wykorzystanie BAFFINa przez fizjoterapeutę po zakończeniu ćwiczeń pozwoli na zwiększenie szans powrotu do prawidłowej pozycji. Zastosowanie zagłówka pozwala na ustabilizowanie głowy co ułatwia np. karmienie lub uczenie i zabawę dziecka. Urządzenie jest indywidualnie dopasowywane do dziecka. Szeroki zakres regulacji pozwala poprawić efektywność dotychczasowej rehabilitacji, pozwala na dopasowanie do aktualnej pozycji i wzrostu dziecka - "rośnie" razem z dzieckiem. Fotelik i pionizator w jednym urządzeniu oszczędza przestrzeń mieszkalną i ułatwia opiekę nad dzieckiem.


   Zalety BAFFIN automatic:

   Funkcja zmiany wysokości siedziska ułatwia:

  • bierna korekcja wad postawy,
  • szeroki zakres możliwości dopasowania do anatomicznych kształtów,
  • możliwość stopniowej pionizacji w zależności od stanu zdrowia dziecka,
  • sterowana elektrycznie zmiana ustawień funkcji urządzenia - pozycji siedzącej, leżącej i stojącej,
  • oszczędza przestrzeń mieszkalną,
  • "rośnie" razem z dzieckiem.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout